Oficjalny partner w Polsce:

Drukarki etykiet możemy podzielić na następujące grupy w zależności od ich przeznaczenia:


Przemysłowe - są to stacjonarne, duże, wytrzymałe urządzenia przeznaczone do ciągłej pracy. Charakteryzują się stosunkowo skomplikowaną obsługą, wysoką ceną i stosunkowo tanimi materiałami eksploatacyjnymi. Stosowane w procesach produkcyjnych, w logistyce.

Zastosowania

Inne - czyli takie, które wyróżniają się mniejszymi wymiarami, bardzo łatwą obsługą, niższą ceną i droższymi materiałami eksploatacyjnymi. W zależności od zastosowania możemy je podzielić na następujące podgrupy:

Ręczne - czyli mieszczące się wygodnie w dłoni, zasilane z akumulatora lub baterii, mająco stosunkowo niewielkie możliwości. Ręczne możemy podzielić na dwie grupy

Zastosowania
  • Dla instalatorów - czyli takie, które są zabezpieczone przed uszkodzeniem, umożliwiają łatwy wydruk specyficznych oznaczeń instalatorskich, wyposażone w wiele przydatnych akcesoriów jak magnes, latarka, walizka itp
  • Do użytku domowego - przydatne w domu czy małym biurze.

Biurkowe - czyli zasadniczo przeznaczone do pracy na stole, możemy je podzielić dalej:

Zastosowania
  • Na urządzenia pracujące samodzielnie, mające własną klawiaturę umożliwiającą edycję etykiety
  • Oraz na urządzenia współpracujące z komputerem, sterowane przy wykorzystaniu zaawansowanych programów edycyjnych. W takim przypadku możliwe jest uzyskanie dowolnie zaprojektowanych etykiet.

Spektrum zastosowań drukarek etykiet jest bardzo szerokie. Dzięki prostej obsłudze, dużej uniwersalności można je stosować wszędzie. Materiały eksploatacyjne są konfekcjonowane w postaci kaset i szpulek umieszczanych w drukarce, umożliwia to wydruk pojedynczych etykiet o różnych rozmiarach i z różnych materiałów

Zastosowania

Etykiety wydrukowane przy pomocy tych urządzeń są trwałe, czytelne i umożliwiają lepsze zorganizowane miejsca pracy bądź wprowadzenie przejrzystości w gąszczu kabli w instalacjach elektrycznych czy teleinformatycznych. Czasami jest to tylko pomoc, często jest to jednak konieczność : czytelne oznakowanie instalacji czy urządzenia. Niezależnie od tego czy jest to wymóg czy nie zawsze jest to bardzo pożądane. Nie nożna przecenić korzyści wynikających z dobrze zorganizowanego ( poprzez prawidłowe oznaczenie ) otoczenia człowieka.


Etykiety umożliwiają także wprowadzenie nowych technologii opierających się na kodach kreskowych. Drukarki i programy edycyjne umożliwiają oznakowanie dowolnych przedmiotów kodami kreskowymi, umożliwiającymi późniejsze automatyczne odczytywanie zawartych tam informacji.


Aby jeszcze więcej dowiedzieć się o drukarkach etykiet zachęcamy do odwiedzenia strony: http://www.ptouchtough.com